• Telefon Numarası +90 535 361 23 10
  • Email: necdetderici@gmail.com

Call Us Today! +90 532 465 23 10

Email! necdetderici@gmail.com

Şeker hastalığı çağımızda her geçen gün daha da artan ve bir anda ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Diyabet de denilen şeker hastalığı, vücudumuzda bulunan hücrelere güç veren glikozun etkin şekilde kullanılamadığı durumunda oluşur. Hücrelerin glikozu doğru kullanamaması sonucu yüksek bir kan şekeri ortaya çıkar ve bu durum vücutta tehlikeye yol açar.

Vücudun kan şekeri dengesi sağlanamadığında şeker dokulara zarar verecek hale gelir. Bu nedenle mutlaka şeker testi yaptırmalı ve hastalığa önlem alınmalıdır. Yüksek şeker hastalığının vücudunuzda hangi sinyalleri oluşturuğunu aşağıda sizler için yazdık.

Yüksek Şeker Belirtileri

Öncelikle yüksek şeker hastalarının aslında çoğunun hiçbir belirti göstermediğini belirtelim. Yani birçok insan şeker hastalığı yaşadığından haberdar değil. Yapılan araştırmalara göre ABD’de yaklaşık 86 milyon insanın kan şekeri seviyesi normal düzeyde değil. Fakat tip2 diyabet oluşturabilecek yükseklikte de olmadığı için kafalar oldukça karışık. Bu nedenle şeker testi yaptırmanın önemi bir kez daha vurguluyoruz.

Eğer çok fazla tuvalete çıktığınızı düşünüyor ve daha fazla su içme isteği duyuyorsanız yüksek şeker hastası olabilirsiniz. Çünkü vücutta fazla şeker olduğunda kan dolaşımı ile vücut bundan kurtulmaya çalışacaktır. Bu nedenle fazla şeker idrara dönecek ve dışarı atılabilecektir. Fazla idrara çıkıldığı içn kişilerin su içme ihtiyaçları da artış gösterir.

Vücutta sürekli halsizlik hali yüksek şekerin diğer bir belirtisidir. Çünkü vücudunuz glikoz alamıyorsa enerjimiz de olmaz. Yorgun halde ve gece bölük uykular ile günlük yaşamı sürdürmek oldukça zor hale gelir. Enerjisizlik ve düzenli sıvı kaybı sonucu kişide kilo kaybı da meydana gelebilir.

Gelelim en önemli ve tehlikeli gerçeğe; yüksek şeker hastalığında kalbiniz ve beyniniz risk altındadır. Çünkü bu hastalık kalp krizi ve inme riskini arttırır.

Yüksek şeker ciddi bir hastalıktır. Yaşamımızı riske atmamak ve sağlıklı bir hayat sürmek için mutlaka bir hekime görünün.