• Telefon Numarası +90 535 361 23 10
  • Email: necdetderici@gmail.com

Call Us Today! +90 532 465 23 10

Email! necdetderici@gmail.com

Şeker Hastalığı Belirtileri

Şeker hastalığı belirtileri ile ilgili ne yazık ki yeterli bilince sahip olmayan bir toplumuz. Aslında her bireyin bu konuya önem göstermesi ve cerrahiye başvurarak düzenli şekilde kontroller gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Şeker hastalığı gerekli tedavi gözetilmediğinde tehlike barındırır. Pankreas’ın yeterli insülini üretememesi ya da yeterli olarak kullanamaması sonucu görülen şeker hastalığı, günümüzde her on iki kişiden birinde görülmektedir. Bu hastalık tek tip bir hastalık değildir. Şeker hastalığı tip 1 ve tip2 şeker hastalığı olarak 2 şekilde ayrıştırılmaktadır. Bunun dışında bir de pre diyabet olarak isimlendirilen gizli şeker bulunmaktadır.

 

Tip 1 şeker hastalığı belirtileri:

Bu şeker hastalığında belirtiler sıklıkla acıkma, sıklıkla tuvalete gitme isteği, ağızda görülen kuruma, kilo verme, bayanlarda adet döneminde kesilme, kişinin bedeninde ve özellikle el-ayak kısmında uyuşma olarak kendini gösterir.

Tip 2 şeker hastalığı belirtileri:

Bu tip şeker hastalığında belirtiler vücutta oluşan yaraların iyileşme sürecinin uzaması, su tüketme isteği, ciltte kuruma ve kaşıntı, ağız kuruması şeklinde kendini gösterir.

Ancak şeker hastalığı belirtileri bir anda bütünü ile kişide gözlenmez. Belirtiler yavaş yavaş ortaya çıkabilir. Bu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Eğer sizlerde bu belirtileri görüyorsanız mutlaka hekime başvurun. Şeker ve obezite cerrahisi ile sağlığınıza kısa sürede kavuşun. Her hastalık için erken teşhis büyük önem taşır. Çünkü hastalık ilerlemeden önlem alınmış olur ve tedavi süresi kısalır. Sizlerde vücudunuzda yukarıda ilettiğimiz belirtileri hissediyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.